Hakkımızda

Pek uzun zamandır yazmak, çizmek, bir radyo programı yapmak, bir film çekmek, okuduklarımızı, gördüklerimizi paylaşmak ve tüm bunları yaparken sizin sesinizi de duymak, size de tüm bunları yapabilmek için bir fırsat vermek istiyorduk.

Zaman kısıtlı, işler çok. Şimdiye dek vakit bulamamıştık, ama sonunda buradayız. Hayata dair, dünyaya dair, kültüre dair, sağlığa dair, aklınıza gelebilecek her şeye dair, her biçimde içeriği en güzel biçimde size sunmak için çok heyecanlıyız.

Özellikle uzun format içeriklere odaklanıyor olacağız, merak ettiğiniz ya da şimdiye dek hiç duymadığınız bir mesele üzerine gündelik bir dille paylaşılmış derinlikli içerikler paylaşıyor olacağız.

Umarım okumaktan, dinlemekten, izlemekten zevk alır, siz de böyle bir içerik üretmek için heyecanlanır ve bu heyecanınızı bizimle de paylaşırsınız.

–––––

Kim olduğumuzu öğrenmek, daha fazla bilgi almak, ya da bizimle iletişime geçmek isterseniz yukardaki menüden ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Gerçek şu ki bir benzerim yok. Birinin bir başkasına iletebilecekleri beni hiç ilgilendirmiyor, filozof gibi ben de yazı sanatı aracılığıyla hiçbir şeyin aktarılamayacağına inanıyorum. Ivır zıvır sudan ayrıntıların zihnimde yeri yok, ruhum uçsuz bucaksız ve yüce olan eylere hazırım; iki harf arasındaki farkı hiçbir zaman öğrenemedim. Yücegönüllü bir acelecilik beni okuma öğrenmekten alakoydu. Bazen buna çok kederleniyorum, çünkü geceler, gündüzler uzun.

 

– Jorge Luis Borges, “Asterion’un Evi,” çev. Fatih Özgüven

Hemen keşfetmeye başlayın.

İzlanda Müziği

İzlanda Müziği

Zaman içinde İzlanda’dan çıkan müziği daha da tanıdıkça ve belli yapımlarda dinleme şansını yakaladıkça, aralarından bazı bestecilerin müziğine kendimizi daha yakın hissedebiliriz.
Yemek Aşkı

Yemek Aşkı

Canımın çok sıkıldığını, hiçbir uğraşımın olmadığını ve hatta işsiz güçsüz bir adam olduğumu düşüneniniz varsa teessüflerimi sunarım.

Pin It on Pinterest